DUVAR UYGULAMALARI

Duvar uygulamaları ateş tuğla ve taşın dışında 8,5 cm, 12,5 cm, 20 cm ve 24 cm tuğlaların yanı sıra blok kalınlıkları standart olarak 5 cm, 8,5 cm, 10 cm, 13,5 cm, 15 cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm, 40 cm, 25*60 ebatlarında gaz beton olarak bilinen (Ytong) yapı elemanları ile uygulanır.

Duvar uygulaması yapılacak alan ölçülerle belirlendikten sonra duvar uygulamasına geçilerek duvar örümü bitirilir. Sonraki aşamalarda eğer alt yapı , elektrik ,su tesisatı,ısıtma soğutma boruları geçirildikten sonra isteğe bağlı kara sıva veya alçı uygulanarakörülen duvar alanı sıvanarak kaplanır. Sıva tercihi dışında panel kaplama tercih edilmiş ise gerekli yalıtım yapıldıktan sonra panel kaplama yapılarak işlem tercih edilen panel kaplamanın özelliklerine göre boyanarak işlem sonlandırılır.


Yapılarda yapı yığma tuğla üzerine inşa edilmemiş ise taşıyıcı özelliği yoktur. Bu tür binalar betonarme olarak adlandırılır. Yığma tuğla üzerine inşa edilen yapılar ise kargir ev olarak nitelendirilir.Eğer yaşam alanınız kargir yapı ise kesinlikle duvarlarında yıkım ve tahrifat yapmayınız.

Yukarıda belirtilen yapı elemanları arasında, tadilat ve dekorasyon yaptıracağınız duvar alanlarında iç mimariye ve dekora uygun olanını siz seçin biz uygulayalım.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.