ÇEVRE DÜZENİ ve PEYZAJ UYGULAMALARI

Çevre düzeni ve peyzaj yapının bütünlüğünü sağlar.

Çevre düzeni yapılırken, zemini yağış durumunda su geçirgenliği yüksek özellikte olan zemin kaplamalarının tercih edilmesi gerekir. Seçilen döşemenin standartlarının yüksek olması dış etkenlere sürekli maruz kalan döşemenin aşınmadan uzun süre kullanılmasını sağlar. Çevre düzeninde yapıyı çevreleyen istinat duvarları sağlam temele oturtulmadığı takdirde devrilerek can ve mal kaybına sebep olur. Çevre düzeni yapılırken istinat duvarının doğru şekilde yapılması kazaları bertaraf ederek yapının korunmasına ve güvenliğine katkı sağlar.

Çevre düzeni ve peyzaj uygulamaları yapının mimari durumu ve yapının konumlandırıldığı arsaya göre değişir. Peyzajda kullanılacak çiçek ve ağaçların o bölgenin iklimine göre seçilmesi çok önemlidir. Yapılan yanlış seçimler peyzajda kullanılan ürünlerin gelişimini ve yaşama tutunmalarını zorlaştırarak kurumalarına ve ek maliyetlere sebep olur. Peyzaj uygulaması bahçe deekoru ve dizaynı yapıya ayrı bir estetik katar. Yapıların cazibesini ve kolay satılmasını sağlar.

  • Çevre düzeni ve peyzajı yapılmayan yapıların yönetmelik gereği yapı kullanım izin belgesi alması imkansızdır.
  • Çevre düzeni ve peyzajı yapılmayan yapı tamamlanmamış olarak tanımlanır.

Çevre düzeni ve peyzaj hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama yaptırmak için bizimle iletişime geçin.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.