ASMA TAVAN TASARIMI ve UYGULAMALARI

Asma tavan uygulamaları mekanın alanı ve şekline göre kendine özgü tasarım ve uygulama gerektirir. Dekoratif asma tavan tasarımları sınırsız hayal gücünün ürünüdür. Dekoratif asma tavan, uygulandığı alanlarda konut ve iş yerlerinin yaşam alanları ve çalışma alanlarında görsel anlamda değişim sağlar.

Dekoratif Asma Tavan Uygulama Alanları

Dekoratif asma tavan uygulaması yapılacak alanları, iç ve dış mekan alt başlığı ile iki gruba ayırabiliriz.

İç mekan

İç mekanı ele alırsak; Dış etkenlerden uzak, rüzgar, soğuk, sıcak, nem ve yağmurun etkisinde kalmayan alanlar olarak tarif edebiliriz. Bu etkenlerden uzak, etkileşimi olmayan alanlarda kullanılacak uygulama elemanlarının tercihinin edilerek uygulamanın yapılması en doğru sonucu vermektedir. Aksi malzeme tercihi her ısı ve nem değişiminde deformasyona yol açarak çatlamalar ve zamanla sarkma ve kopmalara sebebiyet vererek öncelikle can ve mal kaybına neden olmaktadır. Bu tür olumsuzluklardan etkilenmemek için doğru bilgi ve donanıma sahip ekip ve tecrübemizle sizlere hizmet vermek için buradayız.

Dış mekan

Dış mekan, bulunduğunuz coğrafyanın şartları göz önüne alındığında zorluk derecesi yüksek veya düşük olabilir. Dış etkenler öncelikle gece ve gündüz farkından kaynaklı kullanılan malzemenin genleşmesinden kaynaklı büyüme veya küçülme gibi temel sorunu vardır. Yağmur, rüzgar ve hatta kar ve doluya maruz kalan dış uygulama alanlarına sahip olabilirsiniz. Dekoratif Asma tavanın uygulanacağı alan yukarıda saydığımız olumsuz dış etkenlere maruz kalıyorsa daha dikkatli ve doğru malzeme tercihini yapmak zorunludur. Aksi durumda çevre ve kamu güvenliğini tehlikeye atmış olursunuz. Asma tavan ister dekoratif amaçlı olsun ister olmasın uygulama yapılacak alanın doğru malzeme tercihiyle tehlikeleri ve olumsuz etkilerini bertaraf etmek teknolojik olarak mümkündür. Asma tavan ve tasarımı doğru malzeme ve doğru ekiple uygulandığı takdirde uzun ömürlü ve sağlıklı olur.

Unutmayın! Asma tavan kopmaları doğru tercih yapılmadığı takdirde yaralanmalara hatta can ve mal kaybına yol açar.

Antalya'da dekoratif asma tavan ve duvar uygulamaları için doğru adrestesiniz.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.